Adana Diş Hekimi

adana diş hekimi

Adana Diş Hekimi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, diş hekimliğinin uzmanlık dallarından birisidir. Ağız içi ve ağız çevresindeki tüm kemik, sinir, yumuşak doku ve vücut boşlukları üzerinde cerrahi tedavilerin uygulanmasından sorumlu uzmanlık dalıdır.

İmplant ve ileri implant cerrahisi, çenenin kemik ve yumuşak dokusunun implanta uygun duruma getirilmesi, üst çene içerisindeki sinüs boşluklarının implant açısından uygun şekile getirilmesi, çeneye ait sinirlerin pozisyonlandırması, eksik kemik dokunun hastanın kendi kemiği ya da sentetik başka yapılar ile tamir edilmesi, implant çevresindeki yumuşak dokuların yetersizliklerinin tedavisi gibi çok çeşitli implant ve ağız hazırlığı ameliyatları, çene cerrahisi uzmanlarınca yapılmaktadır.

Çene kemiği içerisinde gömülü kalmış yirmi yaş dişlerinin ameliyat ile çekimi çok sık uygulanan cerrahi işlemlerdendir. Alt ya da üst çene içerisinde dişe yer bulunmaması nedeniyle gömülü kamlış köpek dişlerine de rastlanmaktadır. İlgili dişin çekimi ameliyat ile çekimi, benzer tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Dişlerden köken alan kist ya da tümörlerin cerrahi olarak alınması çene cerrahisinde yapılan ameliyatlardandır. Bazı durumlarda dişleri ağızda tutabilmek adına yapılabilecek diş kökü cerrahileri de ameliyata eşlik etmektedir.

Çene eklemine ait düzensizliklerin tedavisi için uygulanacak tüm tedaviler; diş kapanış bozukluğu tedavisi, çiğneme kasları muayenesi, eklem splinti (gece plağı), eklem içi yıkama tedavisi (artrosentez), ileri eklem cerrahisi gibi çeşitlilik gösterir.

Ortodontik tedaviye destek olarak uygulanan, gömülü dişlerin üzerinin açılması, çene darlığının cerrahi tedavisi, dişlerin hareketlerinin cerrahi olarak hızlandırılması, çenelerin cerrahi olarak yeniden konumlandırılması ameliyatı vb. bir çok destekleyici cerrahi işlem çene cerrahisi uzmanı tarafından uygulanır.

Kaza vb. sebepler ile oluşan diş ve çene kırıklarının cerrahi tedavisi, yumuşak doku (dudak, yanak vb.) yaralanmalarının tamiri gibi pek çok travma sonrası düzeltici ameliyat çeşidi bulunmaktadır.

Gelişimsel çene deformitelerinin cerrahi tedavisi, çeşitli ağız patolojilerinin takip ve tedavisi, diş kökenli sinüzitin cerrahi tedavisi gibi başka alanlarda da hizmet verilmektedir.

 

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

Dr. Uygar BAKŞİ

 

İletişim Bilgileri:

Adres: Çınarlı Mh. Ziyapaşa Bul. No:51 Bulvar İş Merkezi (MADO üstü) Kat:6 Seyhan / ADANA

Telefon: 0 (322) 458 4353

Email: info@uygarbaksi.com

Web : https://www.uygarbaksi.com

Share this post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara
Yol Tarifi
adana seo adana oto kiralama adana rent a car halı yıkama makineleri